ورود به سایت

درباره ما

این موسسه دانش بنیان در سال 1386 به ثبت رسیده و هدف آن تحقیق و مطالعه در زمینه های مختلف علوم زیستی، فناوری و عمدتاً ایده­ های جدید و نو می­ باشد.در طی سال­ های فعالیت این موسسه چند ایده جدید و نوآورانه در دستور کار قرار گرفته است، که ایده ساخت مکمل آب آبیاری کشاورزی از این جمله بوده است و اکنون با گذراندن آزمایشات متعدد، در آزمایشگاه، عرصه های طبیعی و مزرعه، در مرحله بازاریابی و تولید انبوه می­ باشد.

ایده­ های دیگر این موسسه دانش ­بنیان در زمینه­ هایی همچون استفاده از آب های ناشی از بارش در سطوح مختلف آبگیر شهری ، طراحی سامانه جدید آبیاری به منظور کاهش میزان آبیاری در    گلخانه ها، طراحی سازه ­هایی بر اساس اصول معماری زیست مبنا، ساخت مکمل های مقاوم کننده گیاهان نسبت به شوری و... می باشند که در مراحل مختلف آزمایش و بررسی هستند.

از دیگر فعالیت های علمی پژوهشی این موسسه می توان به موارد زیر اشاره کرد.
  (۱قبول سفارش برای تولید اطلاعات از طریق پژوهش میدانی برای ادارات، ارگان ها و سازمان های دولتی و یا بخش های خصوصی نیازمند به اطلاعات خاص.
  (۲مشاوره و راهنمایی به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری برای تنظیم پورپوزال و تهیه طرح های آماری و طرح آزمایشات مربوطه.

معرفی مکمل آب آبیاری کشاورزی

این مکمل از عصاره برخی گیاهان مقاوم به خشکی تهیه شد و سپس با تجزیه و تحلیل بر روی عصاره های تهیه شده، اقدام به ساخت صنعتی آن با الگوگیری از شکل طبیعی آن گردید. این مکمل با دو فرمولاسیون اصلی تهیه شده که با نام تجاری «آبیار» و «آبسار» نام گذاری گردیده است. استفاده از این مکمل ها علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب آبیاری، باعث کاهش هزینه های مرتبط با آبیاری و سایر هزینه های تولید نیز می شود.

ثبت اختراع مکمل آب آبیاری کشاورزی

برای این مکمل در تاریخ 1389/09/15 از اداره کل مالکیت فکری و صنعتی درخواست ثبت اختراع گردید و آن اداره با توجه به ماهیت علمی مراحل ساخت این فرآورده، پس از استعلام از برخی مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی کشور و حصول اطمینان از جدید بودن، علمی بودن و قابلیت تولید صنعتی داشتن این مکمل، پس از گذشت بیش از 8 ماه از زمان درخواست، در تاریخ 1390/05/18 اقدام به صدور گواهینامه ثبت اختراع به شماره 71016 نمود.

همچنین ساخت این مکمل به عنوان یکی از طرح های منتخب «سومین جشنواره و نمایشگاه علم تا عمل» معرفی شده است.